نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
محتويات مرتبط
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > اندیشکده ها 
اندیشکده ها
 
اعزام نیرو، مهار و مدل افغانستان؛ گزینه‌های پیش روی آمریکا در سوریه با توجه به اینکه برخی مباحث در واشنگتن درباره موفقیت یا شکست راهبرد آمریکا در سوریه مطرح است، و همچنین اوج مبارزات انتخاباتی در آمریکا، این سوال وجود دارد که چگونه این کشور باید به حضور نظامی روسیه در سوریه پاسخ دهد؟.
نیروهای ویژه آمریکا در سوریه؛ سپر انسانی تروریست‌ها در برابر روسیه تصمیم اوباما برای اعزام نیروهای نظامی ویژه به خاک سوریه را می‌توان تلاش واشنگتن برای ایجاد یک سپر انسانی برای «مخالفان میانه» در برابر عملیات نظامی روسیه دانست.
تحلیل خواندنی آمریکن اینترپرایز از نقش ایران در یمن
ایران از زوال یمن جلوگیری می‌کند
ایران از زوال یمن جلوگیری می‌کند آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم ایران و مقامات ارشد دولت این کشور هفته گذشته آشکارا عملیات «طوفان قاطع» ریاض را علیه گروه حوثی ها در یمن محکوم کردند و اکنون واکنش های جدیدی از ایران شنیده می شود. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه برنامه صلحی را با درخواست آتش بس و مذاکره در یمن، ارائه کرد. اما سوال این است که ایران در یمن چه هدفی را دنبال می کند؟
تحلیل اندیشکده سیاست خاور نزدیک از قدرت داعش در عراق
گروه تروریستی که ارتشی تمام عیار شد
گروه تروریستی که ارتشی تمام عیار شد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) جهان را به لب پرتگاه می برد. به نظر میرسد که به تعبیر برت مک گورک، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک ، داعش از زمان حضیض اش دربهار 2010 از یک گروه تروریستی افتان و خیزان به یک ارتش تمام عیار تکامل یافته است.
تحلیل‌گران ارشد آمریکایی در مورد جنگ غزه چه می‌گویند؟ اندیشکده آمریکایی بروکینگز یکی از مهم‌ترین موسسات مطالعاتی آمریکاست که نقش گسترده‌ای در تبیین خط‌مشی سیاست‌خارجی آمریکا دارد و اخیرا گزارشی از نوع نگاه تحلیل‌گران آمریکایی به جنگ غزه ارائه کرده است.
 عملکرد اوباما عامل گسترش نفوذ تکفیری‌های «داعش» در عراق و سوریه است/مرکز ثقل بحران عراق در سوریه قرار دارد پژوهشگر مرکز سابان در مقاله‌ای ضمن انتقاد از رویکرد اوباما در مواجهه با بحران سوریه و عراق، عملکرد دولت وی را عامل گسترش نفوذ تکفیری‌های داعش در این دو کشور دانسته است.
پژوهشکده «استراتفور»: هدف بعدی داعش، اردن است پژوهشکده «استراتفور» در مطلبی نوشت: گروهک داعش بر اساس منطق «ژئوپلیتیک» و پس از تسلط بر نقاطی در سوریه و عراق، در مرحله بعدی از طریق این دو کشور به اردن حمله خواهد کرد.
 ایران و سوریه ستون‌های سیاست خاورمیانه‌ای روسیه هستند یک اندیشکده آمریکایی در تحلیلی با اشاره به اینکه حل مساله هسته‌ای ایران به سود مسکو است نوشت: توسعه روابط با ایران از اهداف سیاسی روسیه است و این کشور ایران را ستونی مهم در خاورمیانه می‌داند.
چتم هاوس: استراتژی چین در بحران سوریه مخالفت با مداخله خارجی آمریکاست اندیشکده انگلیسی چتم هاوس در مقاله‌ای به بررسی استراتژی کلان چین درباره بحران سوریه از آغاز بحران تا امروز پرداخته است.
ایران در برابر تجاوز به سوریه بیکار نخواهد نشست حمله محدود آمریکایی‌ها که نتواند دولت اسد را سرنگون کند، بین نیروهای سوری مخالف اسد تفرقه ایجاد کرده و مدیریت صحنه نبرد را برای ایران آسان‌تر می‌کند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار