نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
محتويات مرتبط
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > کتاب 
کتاب
 
دکتر قدیر نصری، دانشیار اندیشه سیاسی در دانشگاه خوارزمی
پنج کتاب بنیان فکری داعش
 پنج کتاب بنیان فکری داعش دکتر قدیر نصری، دانشیار اندیشه سیاسی در دانشگاه خوارزمی: عبدالسلام فرج به صورتی عریان و بدون مقدمه چینی فقهی و استدلال های مبتنی بر تجارب سیاسی، تصریح می کند که «بر مسلمانان فرض است که دولت اسلامی را برپای دارند و گرنه به جاهلیت می میرند و البته هرکس از این حکم خداوندی عدول کند از کافران است.
 آغاز بحران سوریه به روایت سردار شهید حسین همدانی اگر بشار اسد در همان مذاکرات به غربی‌ها جواب مثبت داده بود، اصلاً چنین حادثه‌ای برای سوریه رخ نمی‌داد. بنابراین، ایران وارد معرکه شد.
 اسرائیل و سودان طمع­ های کهن... و رویایی نوین ﮐﺘﺎب " اسرائیل و سودان طمع­ های کهن... و رویایی نوین " ﺑﻪ ﻗﻠـﻢ دﮐﺘـﺮ ﻋﺒـﺪاﻟﻌﺰﯾﺰ ﺧﺎﻟـﺪ ﻓﻀﻞ ﺷﺮف اﷲاﻟﺪﯾﻦ در ﭼﻬﺎرﭼﻮب ﺗﺤﺮﮐﺎت رژﯾﻢ ﺻﻬﯿﻮﻧﯿﺴـﺘﯽ ﺑـﺮاي ﻏﻠﺒـﻪ ﺑـﺮ آﺳـﯿﺐ ﭘـﺬﯾﺮي ﺳﺮزﻣﯿﻨﯽ و ﮐﻤﺒﻮد ﺷﺪﯾﺪ آب، داده داوري ﻫﺎ و اراﺋﻪ ﻫﺎي ﻣﻔﯿﺪ و اﺳﺘﻮاري را ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ اﻃـﻼع از آﻧﻬﺎ ﺑﺮاي ﺗﺼـﻤﯿﻢ ﺳـﺎزان و ﺗﺼـﻤﯿﻢ ﮔﯿـﺮان، ﺑﺴـﯿﺎر اﻫﻤﯿـﺖ دارد .
 کالبدشکافی داعش (ماهیت، ساختار تشکیلاتی، راهبردها، و پیامدها) کالبدشکافی داعش به همت مؤسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران به قلم سیدعلی نجات به واکاوی این گروه تروریستی پرداخته است.
رونمایی از کتاب تاریخ سیاه آل خلیفه کتاب "آل خلیفه، اصول و تاریخ سیاه" روز 27 شهریور 95 در پژوهشگاه "مرفا الکلمه" در شهر مقدس "قم" رونمایی خواهد شد.
به همت اندیشکده برهان منتشر شد؛
کتاب «از غزه تا قدس»
کتاب «از غزه تا قدس» کتاب پیش رو مجموعه‌ای است متشکل از مسائل گفتمانی، حقوقی و سیاسی پیرامون تجاورز رژیم صهیونیستی به باریکه غزه. در این اثر به مسئله گفتمان مقاومت به عنوان شاخص اصلی پیروزی بخش در غزه نگریسته شده است. این اثر از برهان قابل دریافت می‌باشد.
 کتاب منازعه‌ی ایران و عربستان اندیشکده راهبردی تبیین، پس از بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیرامون روند نزاع بین ایران و عربستان- از بعد از انقلاب اسلامی تا کنون- و نیز تبیین وضعیت فعلی این رابطه‌ی ریشه‌دار، این بار در قالب کتابی با عنوان «منازعه‌ی ایران و عربستان»، اقدام به ارائه‌ی راهکارهایی فعالانه جهت مقابله‌ی بهینه با این بازیگر شرور منطقه‌ای نموده است.
روبرت بیر
خوابیدن با شیطان
خوابیدن با شیطان یکی از افسران عملیاتی سابق دستگاه جاسوسی آمریکا، در کتاب جنجالی خود به نحوه پیدایش تروریسم تکفیری در منطقه خاورمیانه و نقش مستقیم عربستان و آمریکا در این زمینه پرداخته است.
کتاب عبيد السعوديين - بردگان سعودی ها يك روزنامه نگار هندي با تاليف كتابي در زمينه سوء استفاده و بهره کشی از كارگران خارجی در عربستان، سعودي ها را ملتي "برده دار" توصيف كرد كه "فقط به پول مي انديشند".
 انقلاب در کشورهای عربی: واکاوی ریشه‌ها و عوامل این کتاب زاده آرزوی شکل دادن به یک ضد‌استدلال در برابر «جدا‌انگاری اعراب» یا این تصور است که بقیة دنیا تغییر می‌کند، اما جهان عرب نه. در یک سال پس از انتشار نسخه گالینگور این کتاب، بخش بزرگِ خاورمیانه عربی به جوش آمده است. این‌بار، انفجار نه در قالب یک جنگ کلاسیک عربی ـ اسرائیلی یا دور دیگری از کشمکش‌های بین عربی، که به شکل اعتراض‌های خیابانی انبوهی از راه رسید که رژیم‌های دیرپای تونس و مصر را سرنگون کرد.

2 3 صفحه بعدی >>

پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار