نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > هراس ریاض از سیاست‌های ضربتی ترامپ/ آمریکا دیگر به عربستان اعتماد ندارد
 


شماره خبر :٥١٥٠٢٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/11/05    ا   ١٠:٢٥

فیصل عبدالرحمن
هراس ریاض از سیاست‌های ضربتی ترامپ/ آمریکا دیگر به عربستان اعتماد ندارد
فعال سیاسی عربستان با اشاره به هراس آل‌سعود از سیاست‌های ضربتی ترامپ در قبال ریاض گفت: شکست پیاپی سعودی‌ها در تحولات منطقه به احتمال بسیار منجر به انزوای آنها توسط آمریکا خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : هراس ریاض از سیاست‌های ضربتی ترامپ/ آمریکا دیگر به عربستان اعتماد ندارد

 

فعال سیاسی عربستان با اشاره به هراس آل‌سعود از سیاست‌های ضربتی ترامپ در قبال ریاض گفت: شکست پیاپی سعودی‌ها در تحولات منطقه به احتمال بسیار منجر به انزوای آنها توسط آمریکا خواهد شد.

فیصل عبدالرحمن، فعال سیاسی عربستان در گفت وگو با خبرنگار دفاتر منطقه ای خبرگزاری فارس اظهار داشت: با تغییر رئیس جمهور آمریکا مقامات سعودی همچنان در شرایط دشوار و هراس به سر می برند چون چیزی از سیاست ترامپ در قبال عربستان نمی دانند.

وی افزود: بر اساس داده های سیاسی، سیاست های واشنگتن در قبال عربستان تغییر کرده چون عربستان  و سیاست های ناکام آن در منطقه نتوانست دستاورد مثبتی در فضای میدانی و سیاسی منطقه داشته باشد.

عبدالرحمن تاکید کرد: اوباما عربستان را جانشین آمریکا در منطقه قرار داده و به طور کامل به آن اعتماد داشت اما هنگامی که شاهد شکست های پیاپی سعودی ها شد، اطمینان خود به عربستان را به تدریج کم کرد.

وی افزود: ملاحظه کردیم که اوباما با قانون جاستا موافقت کرد و قانون جاستا به خانواده‌های قربانیان حوادث یازده سپتامبر اجازه می‌دهد از کشورهایی مانند عربستان که شهروندانش در حملات یازده سپتامبر دست داشته‌اند شکایت کرده و درخواست غرامت کنند.

عبدالرحمن تاکید کرد: ترامپ عربستان را در عرصه سیاسی منطقه تنها خواهد گذاشت چون رئیس جمهور جدید آمریکا فردی اقتصادی است و به عربستان به عنوان مجری سیاست های آمریکا در منطقه نیاز ندارد.

فعال سیاسی عربستان گفت: از زمانی که دونالد ترامپ به طور رسمی منصب ریاست جمهوری آمریکا را تحویل گرفته است تهدیدهای پی در پی و مستمر آن علیه شیخ نشین ها و بخصوص عربستان دیگر تبلیغات انتخاباتی نیست بلکه سیاست هایی پیش بینی شده است که بازتاب شدت اختلاف عربستان و آمریکا بر سر مسائل منطقه است

وی افزود: ترامپ به صراحت از هدف قرار دادن اموال عربستان سعودی سخن گفته و این کشور را «گاو شیرده» توصیف کرده است. ترامپ معتقد است آمریکا خیلی از اوقات به عربستان کمک کرده و اینک نوبت عربستان است که بدهی های آمریکا را پرداخت نماید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار