نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
گفتگو
 
 اظهارات ضدایرانی ترکیه و عربستان به سود ایران تمام می‌شود سخنان و موضع گیری هایی که از سوی عربستان و به خصوص عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان و از سوی اسرائیل و ترکیه صورت گرفت، عملا به سود محور مقاومت است. به این دلیل که ملت های مسلمان متوجه خواهند شد که چه توطئه هایی در منطقه صورت می گیرد.
 تأثیرات انقلاب اسلامی بر تحولات امروز جهان عرب انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در سال 1357، یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین حوادث در جهان به‌ شمار می‌رود که همه‌ی مقیاس‌ها و قوانین را در هم شکست. این انقلاب از لحاظ استراتژیک بسیار حائز اهمیت است و قدرت خود را از اندیشه‌ی فردی به نام امام خمینی (ره) برگرفته است.
تاثیر انقلاب اسلامی بر بیداری مردم آسیای غربی و شمال آفریقا انقلاب اسلامی توازن قدرت را در منطقه به هم ریخت و اولین طرفی که احساس ترس و خطر کرد رژیم صهیونیستی بود که مهم‌ترین هم‌پیمان خود، یعنی محمدرضاشاه را که از دهه‌ی بیست آن رژیم را به رسمیت شناخته بود، در منطقه از دست داد. این رژیم با ایجاد جمهوری اسلامی، دچار نوعی سردرگمی شده بود.
معادله سه‌مجهولی ایران، مصر و عربستان این پژوهشگر مسائل مصر بر این باور است که قاهره بر سر پرونده‌های منطقه‌ای همچون یمن و سوریه با ریاض اختلاف‌نظر جدی دارد؛ اما این موضوع باعث جدایی مصر از جبهه عربی نخواهد شد.
بحران سوریه، اجرای طرح خاورمیانه بزرگ توسط اردوغان بود/ پیوند تفکر اموی با امپریالیسم برای ضمانت اسرائیل فرمانده لواء اسکندورن سوریه با تحلیل جامعی از ۶سال بحران تحمیلی سوریه و نقش بازیگران منطقه ای و بین المللی در این بحران گفت: در هر برهه از تاریخ، تفکر اموی یک تفکر استکباری و دیکتاتوری و تفکری بود که مال و جان دیگران را به یغما برده است.
شمارش معکوس برای سرنگونی رژیم صهیونیستی رهبر انقلاب در تاریخ ۱۸ شهریور در بخشی از بیانات خود در دیدار با اقشار مختلف مردم چنین فرمودند: «ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛» این موضوعی است که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران دیگر بر آن صحه گذاشته‌اند. حسین رویوران، کارشناس مسائل منطقه معتقد است بر اساس سنت‌های الهی و شاخص‌های محسوس عینی رژیم صهیونیستی قطعاً سرنگون خواهد شد.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه مطرح کرد
بیداری اسلامی در قلب آفریقا
 بوکوحرام بازی شکست‌خورده دستگاه‌های اطلاعاتی است شیخ ابراهیم زکزکی رهبر «جنبش اسلامی نیجریه» که از او به عنوان رهبر شیعیان نیجریه نیز یاد می‌شود معتقد است بوکوحرام بازی شکست‌خورده دستگاه‌های اطلاعاتی است و اینک بیداری اسلامی در قلب آفریقا در حال شکل‌گیری است.
گفت‌وگو با دکتر محمدعلی برزنونی؛
جریان تکفیر، تکمیل‌کننده‌ی پازل نظام سلطه
جریان تکفیر، تکمیل‌کننده‌ی پازل نظام سلطه یکی از مسائلی که بایستی به آن پرداخت، این است که چگونه آن‌ها فتوای جهاد علیه ارتش مسلمان حامی مقاومت در مقابل اسرائیل و علیه شیعه و سایر اهل تسنن می‌دهند، ولی علیه رژیم اشغالگر قدس و فلسطین که دشمن اصلی اسلام است، هیچ فتوایی صادر نمی‌کنند؟
دکتر حسین رویوران
داعش در یمن؛ پایان یک حضور
داعش در یمن؛ پایان یک حضور یمن آبستن تحولات بی شماری است؛ از یک سو شاهد هجمه نیروهای تکفیری در زمین یمن هستیم و از دگر سو عربستان از آسمان هجوم می آورد. در این میانه اما یک جنبش مردمی با مشروعیت و انسجام راهبردی، معاندین را در قالب تکفیر، سعودی ها، القاعده و داعش مهار کرده و به شکست می کشاند.
هیلاری مان لوریت تحلیلگر معروف آمریکایی
ریاض رکن و اساس سلطه واشنگتن در منطقه است
ریاض رکن و اساس سلطه واشنگتن در منطقه است یک تحلیل‌گر معروف آمریکایی حمایت واشنگتن از عربستان سعودی در ماجرای یمن را در طولانی مدت برای کاخ سفید مضر نامید.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار