نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > یادداشت 
اخبار > اعدام سه جوان بحرینی؛ نقض حقوق بشر و تحرکات عربستان
 


شماره خبر :٥١٥٠٥٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/11/05    ا   ١٤:١٧

اعدام سه جوان بحرینی؛ نقض حقوق بشر و تحرکات عربستان
رژیم آل خلیفه از این می‌ترسد که اعتراضات مردمی در بحرین، حیات سیاسی این رژیم را با تهدید جدی مواجه سازد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  اعدام سه جوان بحرینی؛ نقض حقوق بشر و تحرکات عربستان

اقدام اخیر رژیم آل خلیفه در سرکوب و اعدام سه جوان، اعتراضات گسترده مردم بحرین را به دنبال داشته است اما سران بحرین بی‌توجه به این اعتراضات همچنان به دنبال توجیه و فرافکنی هستند و مدعی‌اند که این جوانان به جرم کشتن یک افسر اماراتی و دو پلیس بحرینی در یورش با بمب انفجاری در سال 2014میلادی محکوم و اعدام شده‌اند.! 

این در حالی است که سه جوان بحرینی اساساً این اتهامات واهی را نپذیرفتند و ابراز بی‌گناهی کردند اما رژیم آل‌خلیفه با گرفتن اعترافات ساختگی ‌از این جوانان کوشید جنایات حقوق بشری خود را به نوعی لاپوشانی نماید.
به علاوه این اقدام دولت بحرین مخالفت گروه‌های بحرینی حامی حقوق بشر را در پی داشته به طوری که این گروه‌ها چندین بار خواستار توقف حکم اعدام این جوانان شده بودند.
در این میان، از تظاهرات گسترده مردم بحرین در محکومیت اعدام این سه‌جوان هم نمی‌توان غافل شد. تظاهراتی که در آن نظامیان آل‌خلیفه معترضان را به وسیله گازهای سمی و سلاح شوزن هدف قرار دادند. نکته آزاردهنده در این باره سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر وقوع و تکرار جنایت در بحرین است. در شرایطی که حکم ناعادلانه دادگاه بحرین مخالف ماده 10 منشور جهانی حقوق بشر و ماده 6 منشور تعهد ویژه بین‌المللی در مورد حقوق شهروندی و سیاسی است اما مجامع بین‌المللی همچنان چشم خود را بر روی این جنایات بسته‌اند.
البته اکنون رژیم آل خلیفه از این می‌ترسد که این‌گونه اعتراصات به بحران سیاسی در بحرین دامن زند و حیات سیاسی این رژیم را با تهدید جدی مواجه سازد.
جدای از مسایل حقوق بشری که این روزها در خصوص اعدام سه جوان بحرینی در کانون توجهات قرار گرفته است نبایستی تحرکات آل‌سعود را برای دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای در بحرین نادیده گرفت. در این باره به گفته یک فعال حقوق بشر در انگلیس، رژیم عربستان سعودی با انتشار تبلیغات درباره درگیری‌های فرقه‌ای، فضا را برای سرکوب مردم بحرین آماده می‌سازد. 
رضا کاظم، پژوهشگر کمیسیون حقوق بشر اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در لندن گفت: در حالی که مردم مظلوم بحرین در برابر ستم رژیم آل خلیفه به پا خاسته اند، رژیم عربستان تلاش می کند این قیام مردمی را دعوای شیعه و سنی نمایش دهد. 
این پژوهشگر کمیسیون حقوق بشر اسلامی در ادامه این مصاحبه اظهار داشته که رسانه‌های غربی مایلند درباره جنایات رژیم حاکم بر بحرین، سکوت یا انقلاب مردم بحرین را علیه آل خلیفه، جنگ درون دینی معرفی کنند تا مردم جهان، از واقعیت جاری در بحرین، آگاه نشوند و بر رژیم حاکم بر بحرین، فشاری وارد نشود.

...............................................

بررسی و تحلیل / مصطفی عبدلی

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار