نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > یادداشت 
اخبار > اروپای بیدار؛ خاورمیانه عربی خواب!
 


شماره خبر :٥١٢٠٩٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/10/07    ا   ٠٧:٣٢

رضا محمدمراد
اروپای بیدار؛ خاورمیانه عربی خواب!
اروپا تروریسم تکفیری را تهدید مشترک می داند و قاطعانه در برابر آن می ایستد؛ خاورمیانه عربی در برابر تهدید مشترک رژیم اسراییل چه می کند؟
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اروپای بیدار؛ خاورمیانه عربی خواب!

دوشنبه گذشته راننده یک کامیون که گفته می شود انیس امری با ملیت تونسی بوده است در یک اقدام تروریستی با زیر گرفتن مردم در یکی از بازارهای ایجاد شده به مناسبت کریسمس در برلین، 12 نفر را به قتل رساند و دهها نفر دیگر را زخمی کرد. متعاقب این اقدام تروریستی، داعش مسوولیت این عملیات را به عهده گرفت و اروپایی ها بسیج شدند تا عامل اجرا را که از صحنه گریخته بود دستگیر کنند.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان  در پی این اقدام تروریستی بلافاصله تاکید کرد تروریسم چالش دائم برای کشورهای اروپایی است و از همه مقام های اروپایی خواست تا همه مسایل مربوط به پرونده انیس  امری را اعلام کنند و نیروهای امنیتی کشورهای اروپایی به سرعت بسیج شدند تا عامل عملیات برلین را دستگیر کنند و فقط پس از گذشت سه روز انیس در ایتالیا به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد.
پس از این عملیات مرکل ضمن تشکر از همکاری اروپا برای حل این پرونده و تاکید بر اینکه تروریسم اسلام گرا  اروپا را به چالش کشیده است برررسی همه جزئیات این مسئله را که چگونه پای انیس امری به آلمان باز شده را خواستار شد.
البته مر کل در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به اقدامات قاطعانه در برابر چالش های تروریستی، تاکید کرد حداکثر تلاش خود را بکار خواهد بست که دولت و کشور آلمان قوی و امنیت و سلامت شهروندان تضمین شود.
وزیران کشور،  کشورهای اروپایی نیز پس از  اقدام تروریستی در برلین، نشست فوری برگزار و در این نشست توماس دِمِزیره وزیر کشور آلمان گفت: اروپا باید در مساله مبارزه با تروریسم و مسائل مهاجرت و آوارگان، رویکرد اشتراکی داشته باشد، به طور حتم اروپا با رویکرد اشتراکی بهتر می تواند با تروریسم مبارزه کند و در ارتباط با مساله آوارگان نیز به هیچوجه نمی توان به تنهایی عمل کرد. بنابراین منافع ملی کشورهای اروپایی نیز ایجاب می کند که به دنبال راه حلهای اروپایی باشند. برونو لورو وزیر کشور فرانسه هم گفت:« طبیعی است که فرانسه با نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آلمان همکاری کامل، تنگاتنگ و فشرده ای داشته باشد.» وی افزود:« به منظور شناسایی و دستگیری فرد مظنون به دست داشتن در حادثه تروریستی برلین، ما با سرویس های اطلاعاتی-امنیتی آلمان همکاری کامل داریم.» وی ادامه داد:« بسیار عادی است کنترل مرزهای مان را تشدید کنیم و نیروهای ویژه خود را در مرزهای شرقی و شمالی دو برابر کنیم.»
پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا هم  بر تشدید کنترل مرزهای کشورهای اروپایی و توسعه همکاری بین نیروهای امنیتی و نیروهای نظامی به منظور مقابله با تروریسم تاکید کرد.
از این مسئله که بگذریم که اروپایی ها از چنین اقدامات تروریستی و در برخی موارد مشکوک، بهره برداری چند وجهی در جهت اسلام هراسی و اخراج آوارگان و .... می کنند چنانچه پس از این حادثه شماری از مهاجران  از المان اخراج شدند و دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا هم حادثه برلین را "بازتاب یک تهدید صرفا مذهبی" قلمداد کرد  برخورد اروپا با حادثه برلین چند نکته را روشن کرد: 1/  تحمل نکردن کمترین تهدید. 2/ اقدام مشترک در برابر تهدید مشترک اعم از همکاری نظامی، اطلاعاتی،  امنیتی تا بستن مرزها 3/ تقویت دولت و تضمین سلامت شهروندان.  
اما در خاورمیانه عربی چه می گذرد؟ یک رژیم جعلی با نام اسراییل با کوچاندن اجباری فلسطینی ها در منطقه تشکیل شده و میلیونها فلسطینی را  در درصد کمی از خاک فلسطین در مناطق نوار غزه و کرانه باختری رود اردن به محاصره در آورده  و در چند جنگ توسعه طلبانه بخش هایی از خاک چند کشور عربی دیگر را نیز ضمیمه دیگر بخش های اشغالی کرده و هنوز هم با گسترش شهرک سازی به دنبال تشکیل دولت نژادپرستانه صهیونیستی است،  اما در مقابل این تهدید مشترک، کشورهای عربی چه کرده اند؟ اقدام مشترک یا سکوت مشترک؟  اوضاع سوریه را که مشاهده می کنیم می گوییم کاش این کشورها سکوت کرده بودند اما آنها اقدام مشترک نکردند، سکوت هم نکردند بلکه مجری طرح های رژیم اشغالگر  برای فروپاشی کشور عربی دیگری به نام سوریه  شدند که در خط مقدم مبارزه با این رژیم قرار داشت.
طی این پنج سال گذشته کشورهایی چون عربستان، قطر و اردن از کشورهای عربی و ترکیه با حمایت های مالی وتسلیحاتی و تسهیل ورود تروریست ها به خاک سوریه، مسبب خونریزی ها و اعمال وحشتناکی در دنیای مدرن امروز شدند که حتی نیاکان آنها هم در عصر جاهلیت چنین اقداماتی را مرتکب نشده بودند و اینجاست که تفاوت المان، فرانسه و ایتالیا در اروپا با عربستان، قطر، اردن و ترکیه در خاورمیانه در برابر تهدید مشترک بهت آور است!

-------------------------------------------
بررسی و تحلیل/ رضا محمدمراد

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار