نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
دیدگاه
 
سفر الجبیر به بغداد رویکرد جدید عربستان برای اقناع کشورهای منطقه است یک کارشناس مسائل خاورمیانه با توجه به سفر غیرمنتظره وزیر امور خارجه عربستان به عراق، گفت: سفر الجبیر رویکرد جدید عربستان برای اقناع کشورهای منطقه است.
در حالی که قطر و ترکیه سکوت کرده‌اند
تحریک دولت ترامپ به اقدام علیه اخوان المسلمین
 تحریک دولت ترامپ به اقدام علیه اخوان المسلمین جعفر قنادباشی، تحلیلگر مسایل خاورمیانه و شمال آفریقا: خاندان سعودی نگران است با توجه به فعالیت های گسترده اخوان و طرفدارانش، زمینه های حرکت ضدپادشاهی در عربستان به وجود آید.
ترکیب ناسیونایسم و اسلامگرایی در ترکیه اردوغان لایحۀ جنجال‌‌برانگیز اصلاحات قانون اساسی ترکیه که اختیارات رئیس‌جمهور این کشور را افزایش می‌دهد، در مجلس ترکیه با اکثریت سه‌پنجم آرا به تصویب رسید و درنتیجه راه را برای برگزاری همه‌پرسی هموار کرد.
ترامپ تا دلار آخر، عربستان و کشورهای عربی را به بهانه مبارزه با ایران خواهد دوشید رئیس جمهور جدید آمریکا پس از تماس تلفنی با سران عربستان، مصر و امارات لحن خود را یکباره در قبال آنان تغییر داد و بار دیگر بر طبل دروغین تهدید جمهوری اسلامی ایران برای کشورهای منطقه کوبید.
لایه‌های پنهان تحولات منطقه‌ای در ورای رخدادهای منطقه، لایه‌های پنهان در تحولات منطقه وجود دارند که پیام و محتوای آن راهبردی و آثار آن موجب صف‌بندی‌های جدید منطقه‌ای می‌شوند.
دفاع از آیت‌الله «عیسی قاسم» تا پای مرگ یک واجب شرعی است علمای بحرین در بیانیه‌ای دفاع از آیت‌الله «عیسی قاسم» تا پای مرگ را واجب شرعی اعلام کردند و از مردم خواستند به مبارزه علیه حکومت آل خلیفه ادامه دهند.
هراس ریاض از سیاست‌های ضربتی ترامپ/ آمریکا دیگر به عربستان اعتماد ندارد فعال سیاسی عربستان با اشاره به هراس آل‌سعود از سیاست‌های ضربتی ترامپ در قبال ریاض گفت: شکست پیاپی سعودی‌ها در تحولات منطقه به احتمال بسیار منجر به انزوای آنها توسط آمریکا خواهد شد.
 انقلاب اسلامی در مصاف نئولیبرالیسم انقلاب از لحظه‌ی اول، در هر دو مقیاس جهانی و داخلی، توسط یک جهان متخاصم احاطه شده بود. این جهان به‌درستی درک کرده بود که انقلاب قصد دارد همه‌ی امور را تغییر دهد. به اعتقاد من، ما در داخل ضعف عمده داشتیم و می‌توانستیم کارهای بنیادینی کنیم که موقعیت ما را در جهان تقویت کند؛ اما این کارها انجام نشده است.
نیویورک ریویو - نیکلاس پلهام
آیا امیدی به تغییر عربستان هست؟
 آیا امیدی به تغییر عربستان هست؟ به نظر می رسد شاهزاده محمد بن سلمان اهداف بزرگی برای عربستان در سر دارد، اما برای رسیدن به این اهداف باید از هسته وهابیت فراتر رفته و با اقوام و فرقه های مختلفی که در این کشور زندگی می کنند ارتباط مؤثری برقرار کند
قدیر نصری
خوب، بد، زشت
خوب، بد، زشت حدود یکصد سال است که خاورمیانه در تعقیب سناریوی خوب دویده است، اما آنچه نصیب‌اش شده یا بد بوده یا زشت. نمی‌توان همه تقصیر را به دوش تقدیر نهاد و تدبیر استراتژیک لازم است که امید می‌رود با پژوهش‌های آگاهانه میسر گردد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار