نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > کتاب 
اخبار > کتاب عبيد السعوديين - بردگان سعودی ها
 


شماره خبر :٢٨٨٨٤٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/05/13    ا   ٠٧:٣٧

کتاب عبيد السعوديين - بردگان سعودی ها
يك روزنامه نگار هندي با تاليف كتابي در زمينه سوء استفاده و بهره کشی از كارگران خارجی در عربستان، سعودي ها را ملتي "برده دار" توصيف كرد كه "فقط به پول مي انديشند".
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کتاب عبيد السعوديين - بردگان سعودی ها

به گزارش شبكه خبري العالم، روزنامه هندي "دِ فری پرس جورنال" (The free press journal) با بررسي كتاب "عبيد السعوديين" (بردگان سعودي ها)، آورده است كه اين كتاب داراي 18 فصل و مشتمل بر سرگذشت 17 كارگر است كه در كشور "حرمين شريفين"، در معرض رنج و بهره‌کشی و سوء استفاده قرار گرفته اند.

"جوي رافائل" روزنامه نگاري كه سال ها در عربستان اقامت داشته و در عرصه رسانه فعاليت مي كرده، در این کتاب می نویسد: "بسياري از سعودي ها به زشت‌ترين شكل ممکن -كه با برده داري تفاوتی ندارد- از كارگران سوء استفاده مي كنند و فاجعه بارتر آن است كه بسياري از آنها همان شيوه اي را كه برای تعامل با كارگران غيرمسلمان اتخاذ می کنند، برای سوء استفاده از كارگر مسلمان نيز به کار می برند.

وي می افزاید: نظام "کفالت" (که کارگر را تحت تکفل کارفرما قرار می دهد) در عربستان به خودی خود كافي است تا تصور درستی از شرايط کارگران در اين كشور به تصویر بکشد؛ به محض ورود کارگر به فرودگاه، وی بايد مدارك شناسايي خود را به ضامن خود بدهد و از همان لحظه جزء دارايي ها و اموال او به شمار آيد".

رافائل در گفتگو با اين روزنامه، تشريح كرد كه به سبب فعاليتش در زمينه روزنامه نگاري در عربستان براي بيش از ده سال از اواخر دهه 80، به كارگراني از مليتهاي مختلف نزديك بوده است و در اين راستا مي گويد: "آنچه كه در كتابم آورده ام تنها قطره اي از درياي رنج و دردی است كه اين كارگران از دست ضامنان (کفیلان) خود در عربستان متحمل مي شوند".

وي درباره انتخاب عبارت "ترساندن كارگران بيگانه" كه عنوان فرعي روي جلد كتاب است، گفت: آنچه در عربستان عليه كارگران بيگانه صورت مي‌گيرد، واقعا ايجاد ترس و رعب است. اين كارگران بيچاره هيچ كسي را ندارند كه از آنها دفاع كند. دولتهاي آنها اين اوضاع را در سكوت دنبال مي كنند؛ زيرا تنها چيزي كه براي آنها مهم است، مبالغ كلاني كه اين كارگران در پايان هر ماه به اقتصاد داخلي كشورشان تزريق مي كنند".
اين روزنامه نگار هندي مي افزايد: عربستان به خوبي مي داند كه هرگز از سوي دولت هاي اين كارگران مورد بازخواست قرار نمي گيرد؛ از اين رو "کفیلان"، در برخورد با كارگران از آزادي كاملي برخوردارند.
رافائل روابط ميان دولتهاي اين كارگران و عربستان را با اين عبارت توصيف می کند: "گدايان"، انتخاب نمي كنند بلكه اطاعت مي كنند.

http://i.alalam.ir/news/Image/original/2013/08/03/alalam_635111637015682563_25f_4x3.jpg

وي با تاكيد بر اينكه حل اين بحران در آينده نزديك غيرممكن است، تصريح كرد كه انگيزه وي از تاليف اين كتاب، وسيع‌تر كردن افق ديد هموطنان خودش است تا بدانند در صورتي كه بخواهند در عربستان كار كنند، چه چيزي در انتظار آنهاست.

يادآور مي شود اين نخستين بار نيست كه اين نويسنده كتابي در باره عربستان مي نويسد، وي پيشتر كتابي درباره شرایط اجتماعی عربستان نوشته است که این عنوان بر روی جلد آن نقش بسته است: "داوطلبان؛ وحشتناک‌ترین پليس ديني در عربستان".

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار