نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > کتاب 
اخبار > نگاهی به کتاب قطر، شیطان کوچک
 


شماره خبر :٢٥٩٩٢٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/02/24    ا   ٠٧:١٦

نگاهی به کتاب قطر، شیطان کوچک
دو نویسنده و روزنامه نگار فرانسوی در کتاب جدید خود با عنوان "قطر، شیطان کوچک" به زوایای پنهان نقش آفرینی قطر در عرصه بین الملل و پشت پرده سیاست های خاندان آل ثانی پرداخته اند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : نگاهی به کتاب قطر، شیطان کوچک

دو نویسنده و روزنامه نگار فرانسوی در کتاب جدید خود با عنوان "قطر، شیطان کوچک" به زوایای پنهان نقش آفرینی قطر در عرصه بین الملل و پشت پرده سیاست های خاندان آل ثانی پرداخته اند.

نویسندگان کتاب از کشوری سخن می گویند که می خواهد تمام امور را در دست بگیرد، قراردادهای سرّی می بندد، در جهان درگیری به پا می کند، دنیا را به سلاح اطلاع رسانی و تنش آفرینی در قلب کشورها می لرزاند، نقاط ضعف کشورها را بزرگنمایی می کند و آنها را از هم می پاشد.

 

این کشور کوچک، همان قطر است؛ "کوتوله ای با اشتهای غول"، توصیفی که در کتاب فرانسوی تحت عنوان "قطر، شیطان کوچک؛ دوستی که بدخواه ماست" بیان گردیده است.
این کتاب توسط کریستین چیسنو و جرج مالبرونو دو روزنامه نگار و تحلیلگر امور خاورمیانه نگارش یافته است.


هر یک از این دو در سالهای اخیر به تحقیق درباره اطلاعات مندرج در کتاب پرداختند تا چهره ای کامل و عمیق از قطر به نمایش بگذارند که با تصور عادی موجود در میان مردم نسبت به این کشور کوچک حوزه خلیج فارس متفاوت باشد.    

 
در این کتاب به سوالاتی از این دست پاسخ داده شده است: چه کسی در قطر تصمیم گیرنده است و چگونه؟ راز درگیری میان موزه همسر امیر قطر و شیخ حمد بن جاسم نخست وزیر چیست؟ اموال امیر قطر و شیخ حمد چقدر است؟ راز ویلایی که موزه دستور داد آن را به شکل "بشقاب پرنده" بسازند، چیست؟ قطر چقدر برای مداخله در لیبی و سوریه هزینه کرد و چگونه از شبکه الجزیره در راستای رسیدن به اهداف خود بهره می گیرد؟ چهره های پنهان قطر برای ایجاد حیاط خلوتهای جدید چیست؟

 

قطر کشوری است در ظاهر ناپایدار و لرزان، اما تهدیدی برای دیگران است، کشوری کم جمعیت که جهان با دقت رفتارش را زیر نظر دارد.
این کتاب فرصتی نادر برای مشاهده دقیق قطر از درون؛ به ویژه برای کسانی است که به تمام امور با دیده تردید می نگرند و می خواهند از عمق مسائل آگاه شوند.

از مهمترین افشاگریهای کتاب آن است که شیخ حمد بن خلیفه امیر قطر به رغم مخالفت شدید همسرش موزه، تصمیم گرفته در سال 2016 به طور کامل از قدرت کناره گیری کند.   
به عقیده نویسنده کتاب، امیر هنوز این تصمیم را اعلام نکرده است، اما موضوع برای نزدیکانش پنهان نیست و "حمد" تمایلش را برای اعطای قدرت در زمان حیات به فرزند و ولیعهدش شاهزاده تمیم پنهان نمی کند. 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار