نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > کتاب 
اخبار > پس از شیوخ - After The Sheikhs
 


شماره خبر :١٨٥٩٥٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/08/27    ا   ٢١:٣٤

پس از شیوخ - After The Sheikhs
After The Sheikhs کتابی است که به قلم کریستوفر دیویدسون پژوهشگر مسائل خلیج فارس و استادیار دانشگاه "شیخ زاید" امارات به رشته تحریر درآمده است که در آن پیش بینی کرده است که حکام کشورهای حاشیه خلیج فارس بین 2 تا 5 سال آینده سقوط خواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پس از شیوخ - After The Sheikhs

 به گزارش بیداری اسلامی ، کریستوفر دیویدسون پژوهشگر مسائل خلیج فارس و استادیار دانشگاه "زاید" امارات کتاب جدید خود را با عنوان "پس از شیوخ " در کتابخانه الکترونیکی آمازون در دسترس قرار داده است. طرح جلد این کتاب دومینویی را به تصویر کشیده که روی هر قطعه آن تصویر یکی از حکام کشورهای حوزه خلیج فارس نمایان است.

در این کتاب آمده است که طی 2 تا 5 سال آینده، تغییراتی بزرگ در این کشورها موجب سقوط رژیم های حاکم در منطقه خواهد شد. بسیاری از منتقدان، تحلیل های دیویدسون را بسیار دقیق و نزدیک به واقعیت کنونی این کشورها دانستند.

 وی پیش از این نیز بحران اقتصادی دنیا در سال 2009 - که دبی را هم در بر گرفت- پیشگویی کرده بود و انتظار می رود که دیدگاه هایش در مورد آینده رژیم های حاکم بر کشورهای منطقه خلیج فارس نیز درست باشد.

دیویدسون در کتاب " پس از شیوخ " پیش بینی هایش را بر اساس چند عنصر قرار داده است که مهم ترین آنها عنصر اقتصادی و اجتماعی است؛ او معتقد است با وجود این که رژیم های خلیج فارس در برابر انقلاب های عربی دچار تزلزل نشدند، اما این اتفاق به مرور زمان روی خواهد داد.

مولف معتقد است عواملی که سبب بروز انقلاب در سایر کشورهای عربی شد در حال شکل گیری و کامل شدن در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است و در این کشورها نیز به ناچار انقلاب رخ خواهد داد. به عقیدۀ وی، سقوط رژیم های تونس، مصر و لیبی نیز از جمله عواملی است که بروز وضعیت مشابه را در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هموار می کند.

منتقدان این کتاب معتقدند: طرح دیویدسون علی رغم پیچیدگی هایش، برگرفته از اطلاعات و تحلیل های مهمی است که نباید از آن غفلت ورزید.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار