نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
محتويات مرتبط
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > کتاب 
اخبار > بیداری اسلامی، هویت تمدنی و چالش‌های پیش‌رو
 


شماره خبر :١٢٦٨٥٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/03/31    ا   ٠٨:٢٥

بیداری اسلامی، هویت تمدنی و چالش‌های پیش‌رو
این كتاب به همت موسسه انقلاب اسلامی در 3 بخش اصلی و 19 فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه بیداری اسلامی از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) پرداخته است. از موضوعات این كتاب می‌توان به درآمدی بر بیداری اسلامی در كشورهای عربی، تاثیر انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی، آسیب‌شناسی پیش روی بیداری اسلامی اشاره كرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : بیداری اسلامی، هویت تمدنی و چالش‌های پیش‌رو

این كتاب به همت موسسه انقلاب اسلامی در 3 بخش اصلی و 19 فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه بیداری اسلامی از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)  پرداخته است. از موضوعات این كتاب می‌توان به درآمدی بر بیداری اسلامی در كشورهای عربی، تاثیر انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی، آسیب‌شناسی پیش روی بیداری اسلامی اشاره كرد.

این كتاب در آستانه‌ی برگزاری همایش «نظریه بیداری اسلامی از منظر حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی)» منتشر شده است.

كتاب «بیداری اسلامی، هویت تمدنی و چالش‌های پیش‌رو» به همت موسسه انقلاب اسلامی در 3 بخش اصلی و 19 فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه بیداری اسلامی از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)  پرداخته است. از موضوعات این كتاب می‌توان به درآمدی بر بیداری اسلامی در كشورهای عربی، تاثیر انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی، آسیب‌شناسی پیش روی بیداری اسلامی، ضرورت‌ها و اهداف، چشم‌انداز و دست‌آوردها، ‌تقابل استراتژیك استكبار با بیداری اسلامی، بیداری اسلامی حادثه معجزه‌آسا و بیداری اسلامی آغاز یك پایان اشاره كرد.

آیت الله عباس كعبی در مقدمه‌ی كتاب ضمن برشمردن زمینه‌های آغاز بیداری اسلامی نوشته است: «پس از آغاز حركت بیداری اسلامی و طی دهه‌ها كه در مقاطع مختلف، نهضت‌های اسلامی متعددی در سرزمین‌های اسلامی و به ویژه در ایران رخ داد. وقوع و پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل نظام جمهوری اسلامی در مهم‌ترین كشور در میان شورهای اسلامی، موجب شد حركت بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی به بزرگ‌ترین و نیرومندترین جریان انقلابی در سراسر جهان و نیز بزرگ‌ترین تهدید برای سلطه‌جویی قدرت‌های استكباری تبدیل شود.»

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه و در توضیح نقش محوری رهبری شیعه در این رخداد عظیم می‌نویسد: «بعد از یك دهه رهبری الهی و پیامبرگونه امام راحل (ره) تداوم مسیر انقلاب شكوهمند اسلامی را ذخیره‌ی الهی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) با دستان با كفایت خویش بر دوش گرفت. معظم‌له از همان ابتدا، نقشه‌ی راه را چنین ترسیم كردند: «راه ما راه امام خمینی (ره) و هدف ما هدف امام خمینی(ره) است.»  و «امام خمینی (ره) حقیقت زنده‌ی انقلاب اسلامی است.» و «این انقلاب بدون نام امام خمینی (ره) در هیچ جای جهان شناخته نیست.» و بر همین عهد ایستادند. و اینك راه ملت ایران و مقاومت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به یك الگوی موفق فراروی ملت‌های منطقه و انسان معاصر تبدیل شده است و بعد از 32 سال، انقلاب اسلامی در نهضت بیداری اسلامی بازسازی شد و این همه از نتایج دولت سحر امام (ره) و رهبری است.»

علاقه‌مندان برای تهیه كتاب «بیداری اسلامی، هویت تمدنی و چالش‌های پیش‌رو» می‌توانند با شماره تلفن‌های 66483975 - 66410649 -021 تماس حاصل نمایند و یا به نشانی پست الكترونیك book@khamenei.ir پیام ارسال نمایند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار