نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
محتويات مرتبط
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > کتاب 
اخبار > دیپلماسی یک بستر و چند رویا، خاورمیانه 1389
 


شماره خبر :١٠٠٠٧٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/08    ا   ٠١:٢٩

دیپلماسی یک بستر و چند رویا، خاورمیانه 1389
مرکز بین المللی مطالعات صلح لندن ،کتاب" دیپلماسی یک بستر و چند رویا، خاورمیانه 1389" اثر دکتر سید سلمان صفوی و همکاران را در 741صفحه منتشر کرد. خاورمیانه 1389 باروش نرم مشتمل بر بیداری اسلامی، تظاهرات آرام، بکارگیری رسانه های دیجیتالی غیردولتی و ایستادگی به مقابله با قدرتهای تا دندان مسلح و پلیسی قیام کرد و موفق به ...
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دیپلماسی یک بستر و چند رویا، خاورمیانه 1389

مرکز بین المللی مطالعات صلح لندن ،کتاب «دیپلماسی یک بستر و چند رویا، خاورمیانه 1389» اثر دکتر سید سلمان صفوی و همکاران را در 741صفحه منتشر کرد.

خاورمیانه 1389 باروش نرم مشتمل بر بیداری اسلامی، تظاهرات آرام، بکارگیری رسانه های دیجیتالی غیردولتی و ایستادگی به مقابله با قدرتهای تا دندان مسلح و پلیسی قیام کرد و موفق بهنائل شدن به اهداف بزرگی شد که تا دهه ها تاثیر گذار قطعی در روند رخدادهای سیاسیو اجتماعی قرن بیست و یکم است.

در این کتاب ضمن تحلیل رخدادهای مهم سیاسی، نظامی و امنیتی منطقه خاورمیانه در سال 1389 به ترتیب تاریخی، نشان دادهشده که چگونه هریک از بازیگران کوچک و بزرگ منطقه و آمریکا رویاهای متفاوتی را دربستر دیپلماسی و تحرکات نظامی - اقتصادی - امنیتی برای خود متصور شده اند و چگونه ا ین رویاهای متفاوت و متعارض به چالش، همگرایی و تنش بین کنش گران مختلف منطقه ای و بین المللی انجامیده است. ملتهای تونس و مصر و رسانه های دیجیتالی مهمترین بازیگران غیر دولتی در صحنه خاورمیانه سیاسی سال1389 بودند.

همکاران علمی و اجرایی این کتاب در مرکزبین المللی مطالعات صلح عبارتند از : سید حمزه صفوی، دکتر ابراهیم متقی، علیرمضانی، محمد صادق جوکار، دکتر علی بیگدلی، دکتر جعفر حق پناه، محمد مؤدب،  دکتر حسن بهشتی پور، عطا بهرامی، دکتر حسین علایی،سیدمهدی مدنی، مازیار آقازاده، اردشیر پشنگ، عبدالعظیم غبیشی، دکتر نادرانتصار،  دکتر جهانگیر کرمی، مهدی محمودی،فاطمه الوند، مهدی باقری، طهمورث غلامی، اباذر براری، کامران کرمی، وحید نصیری، مهدیجوکار، دکتر سید یحیی صفوی، دکتر سید حمید احمدی، دکتر سید عبدالامیر نبوی، دکتررحمان قهرمان پور، دکتر علی اصغر محمدی، دکتر بهرام مستقیمی، سیدصدرالدین صفوی، سیدمحمدعلیعلوی و حسن فتحی. مقالات منتشره در این کتاب طی سال 1389 در سایت مرکز بین المللیمطالعات صلح منتشر شده  که بوسیله مهوش السادات علوی ویراستاری برای چاپ در کتاب شده است

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار